Travesti:  Istanbul - Ankara - Izmır - Antalya

En geniş kapsamlı Ankara, Antalya, Izmır, Istanbul vb. Şehirlerinde bulunan Marjinal Travesti blog portalı.

Travesti Arkadaşlık Sitelerini Neden Sansüre Maruz?

Travesti Arkadaşlık Sitelerini Neden Sansüre Maruz?

İnternet günlük yaşantımızda en çok vakit geçirdiğimiz neredeyse tüm işlerimizi hallettiğimiz bir yer haline gelmiş durumda. Biz bu aracı alışveriş, iş bulmak, ev araba kiralamak , arkadaş edinmek, ve benzeri durumlar için kullanmaktayız. Kimileri interneti yalnızlığını paylaşmak yeni bir arkadaş

İnternet Neden Sansüre Maruz Kalıyor?

edinmek ve hatta evlenmek için bile kullanabilir. Bu ortamda marjinal arkadaşlık yani travesti siteleri de yer almaktadır. Travesti arkadaşlık siteleri çok fazla bilinmese de özellikle İzmir, İstanbul ve Antalya travestileri tarafından kullanmaktadır. Peki neden travesti arkadaşlık siteleri diğer sosyal ortamlara göre dışlanmakta ve neden hiçe sayılmakta? İnsanların zevkleri, renkleri, cinsel tercih ve kimlikleri tamamen kişiye özeldir.

Her birey kendi tercihlerinin bedelini kendisi öder ve sonuçlarına katlanır. Bu iyide olabilir kötüde bunu yargılamak kişinin kendi hakkıdır. Ülkemizde travestiler, eşcinseller ve lezbiyen kişiler oldukça kötü gözle görülmekte, internet ortamında bile sansüre, site erişimlerinin yasaklanmalarına maruz kalmaktadırlar. Bu durum ne kadar normal? Örnek olarak siz siyahı seviyorsunuz diye karşınızdaki bireyde siyah sevmek zorunda değildir. Kişiler istediği rengi sevebilir, istediği cinsel kimliği tercih edebilir, internette istediği sitede gezebilir ve istediği dini destekleyebilir. Kişileri yönlendirmeye çalışmak bulundukları duruma saygısızlık etmek yapılan en büyük suçtur.

Yapılan incelemelerde Avrupa ülkelerinde ülkemize kıyasla internete daha az sansür uygulanmakta ve kişiler özgürce internete erişebilmektedir. Bu özgürlüğün sonucu neticesinde suç oranları, cinsel taciz olayları ülkemizde sansür olmasına rağmen daha az bulunmaktadır. Yani çözüm sansür yada travesti, eşcinsel siteleri kapatmak yerine daha bilinçli bireyler yetiştirmek suça teşvik etmek yerine bireyleri kazanmak olsa belki de bu durum daha güzel ve yaşanılabilir bir ülke olmamıza sebep olur.

Unutmayın koyulan her yasak insanları daha çok suça teşvik etmektedir. Sizce neden İstanbul travestileri, Ankara travestileri, İzmir travestileri, Şişli travestileri ve Antalya travestileri ve hatta neden tüm eşcinseller özgür değil? Çözüm sansür yada travesti sitelerini kapatmak mı? Gerçek ve doğru olan bireyleri cinsel tercihlerine göre yargılamak yerine gerçekten suç işleyen insanlara yargılamak olsa daha yaşanılabilir bir toplum olabiliriz!

Bir Travestinin hayat öyküsü adlı yazımıza göz atmak istermisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Travesti:  Istanbul - Ankara - Izmır - Antalya © 2019
error: Content is protected !!